دیدار و گفتگو اعضای انجمن حرفه ای گردشگری استان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

دسته بندی :

امروز صبح ۲۰ آذرماه ۹۹ اعضای هیات مدیره انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی به اتفاق مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی و مدرس رسمی حوزه رسانه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی انجمن گردشگری، رئیس هیات مدیره انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی از برگزاری اولین دوره آموزش تخصصی خبرنگاری در حوزه گردشگری خبر داد.
محمد بهمنش رئیس انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: ظرفیت های بکر و البته غنی خراسان جنوبی نیازمند تعریف و معرفی شایسته به هموطنان و نیز علاقمندان جهانی است.
وی با اشاره به سابقه همکاری خودش با رسانه ها و راه اندازی اولین رسانه دیجیتال استان بر لزوم فرهنگسازی در عرصه گردشگری با تکیه بر اخلاق و با توجه به ظرفیت های ارزشمند فرهنگی خراسان جنوبی در آینه رسانه ها تاکید کرد.
بهمنش با بیان اینکه این دوره آموزشی از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود، اظهار تاسف کرد: به سبب شیوع کرونا با مشکلاتی مواجه شدیم که باعث تاخیر در برگزاری این دوره آموزشی شد.
وی همچنین از علاقمندان به خبرنگاری در عرصه توریسم دعوت کرد تا در این دوره آموزشی که به صورت مجازی برگزار می شود، شرکت کنند.
مجتبی محمودی مهماندوست مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی و مدرس رسمی حوزه رسانه به عنوان مدرس این دوره تخصصی در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: رسانه یک ظرفیت مهم و اساسی است که باید اعتماد مردم را جلب کند و روح امید را در آنها شکوفا کند.
محمودی مهماندوست با اشاره به رشد قارچ گونه شبکه های مجازی در دنیای امروز افزود: ظهور رسانه های اجتماعی به منزله سونامی در دنیای ارتباطات بود و به تبع آن شاهد بروز پارازیت های رسانه ای هستیم و باید از انتشار اخبار دروغ جلوگیری کرده و این امر فقط با آموزش خبرنگاران تخصصی و تقویت جریان اطلاعرسانی سالم محقق می شود.
وی خاطر نشان کرد: امروزه علاوه بر خبرنگاران متخصص، تقویت خبرنگاری تخصصی در عرصه هایی مانند گردشگری ضرورت دارد و این یک افتخار بزرگ است که خراسان جنوبی برای آموزش خبرنگاران حرفه ای گردشگری پیشگام شده درحالیکه متاسفانه فرهنگسازی و آموزش خبرنگاران در این عرصه تاکنون بطور جدی در کشور پیگیری نشده است.
ناصر نبی زاده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این دیدار گفت : خراسان جنوبی بخشی از فرهنگ عظیم و تاثیر گذار خراسان بزرگ است که تمدنی بزرگ از تاریخ ایران را در بطن خود دارد.
وی با بیان این که استانی با سابقه خراسان جنوبی فرهنگی بسیار شایسته در بستر خود دارد، تاکید کرد: برای معرفی و شناساندن این فرهنگ عظیم قطعا خبرنگاران حرفه ای و بسیار تاثیر گذار است و می توانند پشتوانه فرهنگی و دیرینه استان را برای جهانیان به نمایش بگذارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که خراسان جنوبی دارای بسترهای بکر و دست نخورده ای است، ادامه داد: این منطقه قابلیت های منحصر به فردی در حوزه گردشگری دارد که آینده دار بوده به دست توانای خبرنگار متخصص در این عرصه معرفی می شود.
نبی زاده خاطرنشان کرد: برای اینکه ظرفیت های گردشگری جلوه پیدا کند، اولویت، معرفی با شاخص های درست است تا آینده روشنی را بتوان نمایش نمایش داد.
وی با اشاره به فرهنگسازی در حوزه رسانه و تاکید بر تخصصی شدن خبرنگاران، افزود: یک خبرنگار متخصص علاوه بر این که می تواند یک خبر را به بهترین نحو منتقل کند این توانمندی را دارد که بر افکار عمومی تاثیر گذاشته و تحلیل خوب و عمیقی از خبر ارائه دهد.
نبی زاده تاکید کرد: نگاه تخصصی و آموزش تخصصی خبرنگار گردشگری باعث رونق صنعت گردشگری  و توسعه روزافزون استان در سطح بین المللی می شود.

برچسب ها :

درباره انجمن :

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی در تاریخ هفتم اسفندماه سال 97 فعالیت رسمی خود را با هدف همکاری و همیاری و تعامل با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جهت جهت پیشبرد اهداف صنعت گردشگری و میراث فرهنگی و بر عهده گرفتن امور خدمات و تصدی این حوزه و همچنین کوشش جهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی و دفاع از حقوق اعضای انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی تشکیل گردید . این نهاد با یکپارچه سازی ۳۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در بیرجند و ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی مشغول فعالیت است .

اطلاعات تماس

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی

All Rights Reserved

تمام حقوق برای pattask.ir محفوظ است.