دیدار رئیس هیات مدیره انجمن گردشگری با نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی

دسته بندی :

امروز عصر پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹ رئیس هیات مدیره انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی به اتفاق مسئولین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی  با نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.
حسین خسروی نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: رونق گردشگری صحیح و صنایع دستی یکی از مسیرهای اصلی توسعه خراسان جنوبی است که می بایست با برنامه ریزی ظرفیت های استان را در حوزه گردشگری و صنایع دستی شناسایی و برای جذب گردشگر و رونق بازار صنایع دستی معرفی شود.
حسین خسروی ضمن تسلیت ترور دانشمند هسته ای کشور اظهار داشت: نسبت به میراث فرهنگی همه معترفند که بهترین منبع در هر کشور نیروی انسانی و شخصیت های فرهنگی هستند و در بیرجند چون کار شما بیشتر با چهره های شاخص، غنی و ماندگار است از ما بیشتر در جریان هستید که جایگاه شخصیت های بزرگ در استان را می دانید.
وی با بیان اینکه باید حواسمان باشد در جریان امورات نباید پرداختن به امور فرعی از امور اصلی ما را غافل کند افزود: باید به میراث غنی فرهنگی و اصلی خود بیشتر بپردازیم و شخصیت های بزرگ ما مورد توجه و اولویت اول قرار گیرند.
خسروی اسفزار ادامه‌داد: «در موضوعات مرتبط با میراث فرهنگی بارها به افزایش ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی خراسان‌جنوبی اشاره شده که در جای خود دارای ارزش است ولی در کنار آن باید به نتایج و ثمرات این ثبت آثار توجه داشت.»
او با بیان اینکه افزایش ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی بیرجند و خراسان‌جنوبی باید منجر به شناخت بیشتر ایرانیان و جهانیان از این منطقه شود، افزود: «باید این سؤال را پاسخ بدهیم که چرا هنوز برخی از مردم سرزمین خود ما برخی از سوغات خراسان‌جنوبی چون عناب را به درستی نمی‌شناسند.»
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: «باید با کار رسانه‌ای قوی و تهیه گزارش‌های باکیفیت بیشتر از مناطق گردشگری و صنایع دستی استان، خراسان جنوبی را بیش از پیش به ایران و جهان بشناسانیم.
خسروي اسفزار با اشاره به اینکه وظیفه اصلی نماینده قانون‌گذاری و نظارت است، گفت: با این وجود نهایت تلاش خود را برای حل مشکلات حوزه انتخابیه در بخش‌های مختلف می‌کنیم.
او از آمادگی نمایندگان استان برای رفع مشکلات موجود بر سر راه توسعه صنایع دستی و حفظ میراث فرهنگی خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از مسئولان این بخش می‌خواهیم مشکلات موجود را به ما منعکس کنند تا به صورت مصداقی و در حد توان قانون، برای آن چاره اندیشی کنیم.
حسن رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن اشاره به پیشینه تاریخی و میراثی استان، گزارش مبسوطی از اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در دولت تدبیر و امید ارائه داد.
او به ثبت بیش از هزار اثر تاریخی استان در فهرست آثار ملی اشاره کرد و گفت: فعالیت های این اداره کل منحصر به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نمی شود و به نوعی فرابخشی است و در این مسیر خواستار عنایت نماینده مردم شریف شهرستانهای بیرجند خوسف و درمیان در رفع برخی موانع پیش رو نظیر رفع مشکلات مناطق نمونه گردشگری، وضعیت پروازهای فرودگاه بیرجند و … شد.
او افزود: با توجه به اینکه در ایام بررسی و تصویب بودجه کل کشور برای سال ۱۴۰۰هستیم، تلاش و عنایت ویژه نمایندگان به حوزه های سه گانه میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مورد انتظار است.
رمضانی به ظرفیت های بالقوه و بالفعل استان در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اشاره کرد و گفت: روند رو به رشد فروش صنایع دستی خوب و رشد اقامت گردشگران در استان از ابتدای دولت یازدهم قابل قیاس با دوره های گذشته نيست و اگر شرایط عمومی جامعه با بروز بیماری کرونا دچار محدودیت هایی نمی شد به رشد قابل ملاحظه ای دست پیدا می کردیم.
او عنوان کرد: در حوزه جذب گردشگر خارجی باید نگاه مدیران امنیتی به حضور گردشگر در استان عوض شود تا زمینه ساز ایجاد نگرانی و استرس در جامعه گردشگران خارجی نشود.
رمضانی به موضوع زیرساخت های مورد نیاز برای جذب گردشگر نظیر راههای زمینی و هوایی اشاره کرد و گفت: مساعدت و پیگیری استاندار و معاونین در خصوص افزایش پروازها و تسریع در بهسازی جاده ای استان قابل تقدیر است.

برچسب ها :

درباره انجمن :

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی در تاریخ هفتم اسفندماه سال 97 فعالیت رسمی خود را با هدف همکاری و همیاری و تعامل با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جهت جهت پیشبرد اهداف صنعت گردشگری و میراث فرهنگی و بر عهده گرفتن امور خدمات و تصدی این حوزه و همچنین کوشش جهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی و دفاع از حقوق اعضای انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی تشکیل گردید . این نهاد با یکپارچه سازی ۳۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در بیرجند و ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی مشغول فعالیت است .

اطلاعات تماس

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی

All Rights Reserved

تمام حقوق برای pattask.ir محفوظ است.