برگزاری تور آموزشی بازدید از قلعه باغ مود – سربیشه خراسان جنوبی

تور آموزشی بازدید از قلعه باغ مود سربیشه ویژه اولین گروه راهنمایان محلی استان خراسان جنوبی که دوره آموزشی خود را در موسسه آموزشی علوم خیام گذرانده‌اند برگزار شد.

یکی از قلعه‌ های معروف خراسان جنوبی قلعه باغ مود سربیشه است. قلعه باغ مود در فاصله ۳۰ کیلومتری بیرجند و در شهر مود واقع شده است. مود شهری با قدمت تاریخی در جنوب استان خراسان جنوبی و در ۳۰ کیلومتری جاده ارتباطی بیرجند به زاهدان واقع شده است.
باغ مود بنای بزرگی بوده که مدت‌ های طولانی مورد استفاده قرار می‌ گرفته‌‌ است.
آنچه در بررسی نخستین بنا مشخص می‌‌ شود این است که این بنا در طول دوران دارای دو کاربری جداگانه بوده است. قسمت‌ های اصلی بنا شامل حصار، برج‌ ها، دروازه‌ های ورودی و عمارت قدیمی می‌ شود. در تزیین عمارت این مکان نقاشیهای زیبایی بکار رفته است.
باغ، قلعه مود بنایی است منحصر به فرد با ویژگی‌ های خاص معماری و هنری، که یکی از ویژگی‌ های این بنا تغییرات صورت گرفته در طول تاریخ است. در اصل قدمت این بنا حداقل به دوره زندیه بر میگردد و در دوران بعدی تغییراتی در آن انجام گرفته است.
آنچه از بررسی بنا به دست می‌ آید این است که این بنا در اصل قلعه‌ ای دفاعی بوده که وجود حصار قوی و قطور با برج‌ های متعدد دلیل این مدعا است.

قلعه باغ و عمارت مود در سال ۱۳۷۹ با شماره ۳۴۶۲ ثبت ملی شده است

تور آموزشی بازدید از قلعه باغ مود سربیشه

درباره انجمن :

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی در تاریخ هفتم اسفندماه سال 97 فعالیت رسمی خود را با هدف همکاری و همیاری و تعامل با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جهت جهت پیشبرد اهداف صنعت گردشگری و میراث فرهنگی و بر عهده گرفتن امور خدمات و تصدی این حوزه و همچنین کوشش جهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی و دفاع از حقوق اعضای انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی تشکیل گردید . این نهاد با یکپارچه سازی ۳۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در بیرجند و ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی مشغول فعالیت است .

اطلاعات تماس

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی

All Rights Reserved

تمام حقوق برای pattask.ir محفوظ است.