اولين دوره آموزش تخصصی خبرنگار گردشگري در خراسان جنوبی

دسته بندی :

نخستین دوره تخصصی خبرنگاری در حوزه گردشگری با همکاری انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری خراسان جنوبی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن گردشگری استان، اولین دوره آموزش خبرنگاری گردشگری با تدریس آقای مجتبی محمودی مهماندوست مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی و مدرس رسمی حوزه رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت آموزشگاه تخصصی علوم خیام بیرجند با همکاری انجمن حرفه ای گردشگری استان ، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در روز ۲۰ و ۲۱ آذرماه ۹۹ برگزار شد.
رئیس هیات مدیره انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان در این کارگاه آموزشی گفت: هدف ما از برگزاری این دوره این است که هر خبرنگار گردشگري بايد داراي شايستگي هايي در مفاهيم پايه گردشگري، فن بيان و ارتباطات، بررسي تأثير روانشناسي و مردم شناسي در حوزه گردشگري، استفاده از نشريات و سايت هاي الكترونيكي و رسانه هاي صوتي و تصويري و توانايي تهيه گزارش، عكس و فيلم مربوط به رخدادهاي گردشگري باشد.
محمد بهمنش گفت: در اين دوره ۱۵ نفر از علاقه مندان و فعالان استان، آموزشهاي خبرنگاري را بر اساس استانداردهاي آموزشي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی فرا گرفتند.
­وی در رابطه با برگزاری این کارگاه افزود: استفاده از ظرفیت شهروندان در بحث خبرنگار  گرشگری بدون آموزش نمی شود و مطالبات هنرمندان در حوزه خبری این بود که در بخش آموزش گامی برداشته شود که این مهم امروز تحقق یافت و سعی خواهیم کرد که این امر مستمر باشد.
بهمنش افزود: چنين خبرنگاري با شغل راهنماي عمومي گردشگري در ارتباط است و با آگاهي كامل بر مسائل اين حوزه ، توانايي تهيه، ثبت و ارائه اخبار و رخدادهاي مربوط به گردشگري را دارد.
 وي با اشاره اينكه خراسان جنوبی يك استان گردشگري است، بر لزوم توجه بيشتر به صنعت گردشگري با توجه به پتانسيل هاي بالقوه اين استان تاكيد كرد.
وي گفت: سهم بسيار ناچيز ايران در صنعت گردشگري دنيا نشانه‌ آن است كه اين صنعت هنوز نتوانسته است نقش خود را بعنوان يك عامل توسعه اقتصادي و معرف ايران بعنوان يك كشور توريستي و فرهنگي ايفا كند.
بهمنش خاطرنشان كرد: استان خراسان جنوبی بدليل داشتن شرايط خوب و بي بديل طبيعي، هميشه كانون توجه افراد گردشگر در همه ابعاد بوده است.
وي گفت: حرفه خبرنگار گردشگري يكي از مقولاتي است كه در زمينه معرفي شاخص هاي استان مي تواند در فضاي اجتماعي و مجازي، اين امر را بسط و گسترش دهد زيرا مهجور و مغفول ماندن نقاط گردشگري هر منطقه، در اين حرفه مورد تحليل و ارزيابي قرار مي گيرد.
در پایان دوره مدرک خبرنگاری از طرف اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.

برچسب ها :

درباره انجمن :

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی در تاریخ هفتم اسفندماه سال 97 فعالیت رسمی خود را با هدف همکاری و همیاری و تعامل با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جهت جهت پیشبرد اهداف صنعت گردشگری و میراث فرهنگی و بر عهده گرفتن امور خدمات و تصدی این حوزه و همچنین کوشش جهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و بالا بردن سطح آگاهی و دفاع از حقوق اعضای انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی تشکیل گردید . این نهاد با یکپارچه سازی ۳۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در بیرجند و ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی مشغول فعالیت است .

اطلاعات تماس

انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان خراسان جنوبی

All Rights Reserved

تمام حقوق برای pattask.ir محفوظ است.